RCL: projekt noweli przepisów dot. e-papierosów

AKTUALNOŚCI

Autor: RCL/ rynekaptek.pl   17-04-2018, 13:28

RCL: projekt noweli przepisów dot. e-papierosów Projekt ustawy ma na celu dostosowanie dotychczasowych przepisów do rozwiązań przyjętych w decyzji wykonawczej Komisji (UE) (fot. archiwum)

Na stronie Rządowego Centrum Legislacji opublikowany został projekt ustawy o zmianie ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, skierowany do konsultacji publicznych.

Projekt ustawy ma na celu dostosowanie dotychczasowych przepisów do rozwiązań przyjętych w decyzji wykonawczej Komisji (UE) 2015/2183 z dnia 24 listopada 2015 r. ustanawiającej wspólny format zgłaszania papierosów elektronicznych i pojemników zapasowych.

Ponadto projekt, doprecyzowuje obowiązujące przepisy w związku z pojawiającymi się wątpliwościami interpretacyjnymi, które pojawiły się podczas wdrożenia do porządku prawnego dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/40/UE z dnia 3 kwietnia 2014 r. w sprawie zbliżenia przepisów ustawowych, wykonawczych i administracyjnych państw członkowskich w sprawie produkcji, prezentowania i sprzedaży wyrobów tytoniowych i powiązanych wyrobów.

Regulacja będzie miała wpływ na importerów, producentów oraz dystrybutorów wyrobów tytoniowych i wyrobów powiązanych (papierosy elektroniczne, wyroby ziołowe do palenia). Zmiany dotyczące formatu przekazywania danych, w szczególności dotyczące zaniechania załączania oświadczeń i wypełnianie jedynie odpowiednich rubryk w systemie ułatwią przedsiębiorcom spełnianie wymogów ustawy.

Więcej: http://legislacja.rcl.gov.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH