Resort ponagla Komitet Rady Ministrów w sprawie e-recepty

AKTUALNOŚCI

Autor: RCL/ rynekaptek.pl   14-02-2018, 16:14

Resort ponagla Komitet Rady Ministrów w sprawie e-recepty Minister Zdrowia napisał do sekretarza Komitetu Rady Ministów ws. e-recept (fot. archiwum)

MZ zwróciło się do sekretarz Stałego Komitetu Rady Ministrów o pilne umieszczenie w porządku obrad najbliższego posiedzenia projektu ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku z wprowadzeniem e-recepty.

Przepisy projektu w znacznej części były już przedmiotem obrad Stałego Komitetu Rady Ministrów w dniu 13 grudnia 2017 r., ale z uwagi na wprowadzone zmiany zdecydowano się przekazać projekt ustawy jako odrębną inicjatywę legislacyjną Stałemu Komitetowi Rady Ministrów - wyjaśnia MZ i dodaje, że projekt ustawy (UD93) znajduje się obecnie na etapie Komisji Prawniczej.

Ponadto - jak wyjaśnia resort zdrowia - w projektowanej ustawie zawarto dodatkowe zmiany. Dotyczą one m.in. wprowadzenia nowych regulacji w zakresie zdalnego wystawiania recept, a także w ustawie z dnia 28 kwietnia 2011 r. o systemie informacji w ochronie zdrowia (chodzi o zmianę sposobu podpisywania elektronicznej dokumentacji medycznej przez umożliwienie wykorzystania sposobu potwierdzania pochodzenia oraz integralności danych dostępnego w systemie teleinformatycznym udostępnionym bezpłatnie przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych).

Więcej: http://legislacja.rcl.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH