1,3 mln euro - na taką kwotę wyceniono badania nad emocjami w mózgu

FARMAKOTERAPIA

Autor: PAP/rynekaptek.pl   31-08-2016, 14:26

 1,3 mln euro - na taką kwotę wyceniono badania nad emocjami w mózgu 1,3 mln euro na badania kontroli mózgu nad emocjami przekazywanymi społecznie.

Dr hab. Ewelina Knapska z Instytutu Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego, za ponad 1,3 mln euro zbada jak centrum emocji w mózgu kontroluje emocje przekazywane społecznie.
Badaczka jest kolejną Polką, która otrzymała prestiżowy grant Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERC).

Polska badaczka otrzymała od Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (European Research Council - ERC) tzw. Starting Grant, przeznaczony dla osób od dwóch do siedmiu lat po doktoracie. W ramach otrzymanego finansowania dr Knapska stworzy zespół, który zbada, jak ciało migdałowate, stanowiące centrum emocji w mózgu, kontroluje pozytywne i negatywne emocje przekazywane społecznie - poinformował Instytut Nenckiego.

Dr hab. Ewelina Knapska jest kierownikiem Pracowni Neurobiologii Komórki w Instytucie Biologii Doświadczalnej PAN w Warszawie. Jest też laureatką programów Fundacji na rzecz Nauki Polskiej: Kolumb (2006) oraz Powroty/Homing (2008).

European Research Council przyznaje środki na trzy główne rodzaje projektów trwających do 5 lat. Starting Grant (maksymalnie 1,5 mln euro) przeznaczony jest dla osób od 2 do 7 lat po doktoracie, Consolidator Grant (maksymalnie 2 mln euro) - skierowany jest do naukowców od 7 do 12 lat po doktoracie, a o Advanced Grants (maksymalnie 2,5 mln euro) walczyć mogą niezależni naukowcy o ugruntowanym dorobku, prowadzący własne badania.

Dodatkowo naukowcy, którzy zdobyli już któryś z grantów ERC, mogą ubiegać się o grant Proof of Concept (maks. 150 tys. euro) na rozwinięcie swojego pomysłu na potrzeby rynku.

W latach 2007-2013 (7. Program Ramowy) do Polski trafiło jedynie 14 z 4322 grantów przyznanych przez ERC. Po dwóch latach realizacji programu Horyzont 2020 (2014-2020) polskie jednostki naukowe otrzymały dziesięć z ok. 2 tys. przyznanych grantów ERC.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH