1 mld zł na wspieranie innowacji w polskiej farmacji

FARMAKOTERAPIA

Autor: LJX/ rynekaptek.pl   31-03-2016, 14:43

1 mld zł na wspieranie innowacji w polskiej farmacji Spotkanie uczestników programu Innoneuromed

NCBiR wydał pozytywną rekomendację na temat ustanowienia programu sektorowego INNO-NEURO-PHARM, na rzecz wspierania innowacji w polskiej w farmacji, w szczególności w obszarze neuromedycy.

Inicjatorami działania są wspólnie: Polska Platforma Innowacyjnej Neuromedycyny i Polski Związek Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego.

Celem programu INNO-NEURO-PHARM ma być zwiększenie konkurencyjności polskiego sektora farmaceutycznego i różnych obszarów neuromedycyny polskiej w perspektywie do 2023 r. Jego intencją jest wsparcie polskich przedsiębiorstw w intensyfikacji prac badawczo-rozwojowych oraz zwiększenie poziomu komercjalizacji wyników badań w obszarze neuromedycyny.

Wśród najważniejszych zagadnień, jakie obejmie program, znajdą się obszary związane z możliwością rozszerzenia stosowania już obecnych na rynku leków, opracowania nowych form podania leków, czy rozwoju i zastosowania nowych terapii. Budżet programu przekracza 1 mld zł, w tym około połowa ma być sfinansowana ze środków publicznych.

Platforma poszerzyła również grono członków. Dołączyły do niej: Interwencyjne Centrum Neuroterapii Szpitala Bródnowskiego w Warszawie, a także przedsiębiorstwa: Helix Polska oraz IBSS BIOMED S.A.  Obecnie inicjatywa skupia 17 członków.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH