Amerykańskie towarzystwa naukowe o postępowaniu u chorych z migotaniem przedsionków

FARMAKOTERAPIA

Autor: LJX/rynekaptek.pl   21-02-2011, 15:47

Zaktualizowane wytyczne dotyczące postępowania u chorych z migotaniem przedsionków zalecają stosowanie preparatu pradaxa (eteksylan dabigatranu) jako alternatywy dla warfaryny w prewencji udaru u pacjentów z napadowym lub utrwalonym migotaniem przedsionków oraz czynnikami ryzyka udaru lub zatorowości obwodowej, którzy nie mają sztucznej zastawki serca, hemodynamicznie znaczącej choroby zastawki, ciężkiej niewydolności nerek ani zaawansowanej choroby wątroby.

Wytyczne opracowały wspólnie towarzystwa naukowe American College of Cardiology Foundation (ACCF), American Heart Association (AHA) i Heart Rhythm Society (HRS).

Decyzję dotyczącą włączenia preparatu do wytycznych ogłoszono w aktualizacji do rozdziału o nowych lekach przeciwzakrzepowych i opublikowano w czasopismach Circulation: Journal of the American Heart Association, Journal of the American College of Cardiology i HeartRhythm Journal.

Preparat został zatwierdzony ww. opisanym wskazaniu przez amerykańską Agencja ds. Żywności i Leków w październiku 2010 roku.

Migotanie przedsionków cechujące się nieregularną pracą serca może być przyczyną powstawania w sercu skrzeplin, które mogą przemieszczać się w stronę mózgu i powodować udar. Szacuje się, że na migotanie przedsionków choruje 2,3 miliona Amerykanów.
Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH