Badania: kisspeptyna na zaburzenia erekcji

FARMAKOTERAPIA

Autor: zdrowie.radiozet.pl/rynekaptek.pl   26-01-2017, 12:26

Badania: kisspeptyna na zaburzenia erekcji Działanie kisspeptyny może pomóc w leczeniu wielu dolegliwości związanych ze sferą intymną naszego życia

Dzięki zastrzykowi z kisspeptyny dochodzi do pobudzenia tej części mózgu u mężczyzn, która ma związek z pożądaniem i pobudzeniem seksualnym. Dzięki temu odkryciu, możliwe, że niedługo dojdzie do opracowania leku na popęd seksualny.

Po przebadaniu 29 ochotników brytyjskim naukowcom udało się dowieść, że po otrzymaniu zastrzyku z kisspeptyny wśród mężczyzn dochodzi do pobudzania tych części mózgu, które mają związek z seksem i odczuwaniem romantycznego nastroju - czytamy na portalu zdrowie.radiozet.pl.

Za pomocą obrazowania metodą rezonansu magnetycznego (MRI) eksperci przebadali, w jaki sposób reagują uczestnicy badania na przedstawione im obrazy - m.in. sceny intymne, twarze wyrażające różne emocje oraz negatywne sytuacje.

W przeciwieństwie do grupy, której podano placebo, panowie poddani działaniu hormonu kisspeptyny, łatwiej znosili skutki negatywnych emocji i zły nastrój.

Naukowcy z Londynu na łamach "Journal of Clinical Investigaton" przekonują, że nowe odkrycie może odegrać sporą rolę leczeniu bezpłodności spowodowanej działaniem czynników psychicznych (np. zaburzeń psychoseksualnych), których rola w biologicznych przyczynach problemów z zapłodnieniem, nie jest jeszcze wystarczająco zbadana.

Sugerują, że dzięki dokładnemu poznaniu zasad działania jednego z naturalnie występujących hormonów - kisspeptyny - już wkrótce będzie można opracować lek ułatwiający odczuwanie pożądania i pobudzenia seksualnego.

Więcej: http://zdrowie.radiozet.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH