Badania: nanocząstkowy zastrzyk hamuje wtórne uszkodzenia rdzenia

FARMAKOTERAPIA

Autor: rp.pl/rynekaptek.pl   27-09-2017, 14:16

Badania: nanocząstkowy zastrzyk hamuje wtórne uszkodzenia rdzenia Myszy, którym po urazie rdzenia podano specjalny zastrzyk, poruszały się zdecydowanie lepiej niż te z grupy kontrolnej

Amerykańscy naukowcy dowodzą, że można leczyć uszkodzone rdzenie kręgowe za pomocą nanocząstek. Dzięki nim nie pojawia się stan zapalny oraz bliznowacenie, które jest odpowiedzialne za powstawanie uszkodzeń wtórnych.

Specjaliści z dziedziny neurologii widzą w nanocząstkach nadzieję na szybki i skuteczny ratunek dla człowieka - czytamy na portalu "Rz".

W przypadku, gdy osoba będąca uczestnikiem ciężkiego wypadku dozna urazu rdzenia, błyskawiczne podanie zastrzyku z nanocząstkami jeszcze przed dotarciem do szpitala pozwoli na ograniczenie wystąpienia wtórnego uszkodzenia rdzenia.

Dzięki wszczepieniu biodegradowalnych nanocząstek nie pojawia się stan zapalny oraz bliznowacenie, które jest odpowiedzialne za powstawanie uszkodzeń wtórnych, blokujących zdolność układu nerwowego do samonaprawy.

Jeden z naukowców zaznaczył jednak, że „nanocząstkowy zastrzyk" nie jest złotym środkiem, który „cofnie" uszkodzenie powstałe na skutek urazu. Metoda pozwoli jednak zapobiec wtórnym uszkodzeniom powodującym bardzo poważne powikłania.

Więcej: www.rp.pl.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH