Będzie prezentacja danych nt. skuteczności wedolizumabu

FARMAKOTERAPIA

Autor: Takeda/ rynekaptek.pl   23-10-2015, 08:38

Będzie prezentacja danych nt. skuteczności wedolizumabu

Firma Takeda przedstawi dane na temat skuteczności i bezpieczeństwa wedolizumabu w leczeniu osób dorosłych, z aktywnym, wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego (WZJG) lub chorobą Leśniowskiego-Crohna (ChLC), o nasileniu umiarkowanym do ciężkiego.

Dane zostaną zaprezentowane podczas dorocznej konferencji naukowej Amerykańskiego Kolegium Gastroenterologii (ACG) 2015, która odbędzie się w dniach 16–21 października w Honolulu na Hawajach, a także podczas dorocznej konferencji UEGW, która odbędzie się w dniach 24–28 października w Barcelonie, Hiszpania.

Podczas konferencji ACG zostanie zaprezentowanych jedenaście plakatów sponsorowanych przez firmę Takeda, a także jedna prezentacja ustna pod tytułem „Skuteczność leczenia podtrzymującego wedolizumabem w czasie stosowania leków immunosupresyjnych oraz bez stosowania takich leków w badaniach GEMINI 1 i GEMINI 2 (Feagan, Siegel, Melmed i wsp.).

Podczas konferencji UEGW będą przedstawione wyniki analizy efektywności kosztowej wedolizumabu, jako leczenia WZJG w porównaniu z leczeniem konwencjonalnym w Wielkiej Brytanii, a także wyniki międzynarodowego badania nad wskaźnikami suboptymalnej terapii u pacjentów z WZJG i ChLC otrzymujących leki z grupy antagonistów czynnika martwicy nowotworu (TNF‑α).Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH