Białoruś: cudzoziemcy szkodą zdrowiu - ostrzegają urzędnicy

FARMAKOTERAPIA

Autor: bialystok.wyborcza.pl/rynekaptek.pl   01-08-2016, 10:48

Białoruś: cudzoziemcy szkodą zdrowiu - ostrzegają urzędnicy Urzędnicy twierdzą, że nieszczepieni cudzoziemcy mogą zaszkodzić zdrowiu mieszkańcom miasta.

Białoruski portal tut.by publikuje fragmenty pisma urzędowego, które rozsyłane jest do właścicieli gospodarstw agroturystycznych w obwodzie brzeskim. Centrum Higieny i Epidemiologii w Brześciu (Białoruś) rekomenduje w nim, by nie przyjmowali do siebie cudzoziemców - informuje Gazeta Wyborcza.

Brzeskie centrum higieny pisze, m.in.: "Osoby te w większości nie były szczepione przeciwko odrze, różyczce, śwince, gruźlicy, polio, błonicy i mogą przyczynić się do rozprzestrzeniania się tych chorób zakaźnych (...). Cudzoziemcy powinni zakwaterować się w hotelach, ponieważ istnieją tam wszelkie niezbędne warunki dla zapewnienia profilaktyki, a pracownicy tych placówek zostali zawczasu zaszczepieni przeciwko wymienionym chorobom. (...)".

Ponadto centrum ostrzega: "Wynajmując kwatery obywatelom innych krajów, ryzykujecie zdrowiem własnym, swoich dzieci i bliskich oraz osób mieszkających w waszym kompleksie wypoczynkowym i mieszkańców miasta Brześć".

Waleria Klitsunowa, szefowa Białoruskiego Stowarzyszenia "Odpoczynek na wsi" rozmowie z tut.by, pyta retorycznie: - A może od razu należałoby ogłosić strefę objętą kwarantanną dla obcokrajowców, powołać oddziały zwalczające epidemię? Naszych ludzi też nie wolno wypuszczać, skoro wokół sami nosiciele niezaszczepieni, tyle zagrożeń.

Więcej: www.bialystok.wyborcza.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH