Białystok: Konkurs Receptury Aptecznej dla młodych farmaceutów

FARMAKOTERAPIA

Autor: Młoda Farmacja/ rynekaptek.pl   06-03-2015, 09:35

Białystok: Konkurs Receptury Aptecznej dla młodych farmaceutów

Sekcja Studencka Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego zaprasza na drugą edycję Ogólnopolskiego Konkursu Umiejętności Klinicznych.

W tym roku odbędzie się w Białymstoku, 25 kwietnia 2015 roku.

Tematem przewodnim będzie Farmakoterapia kobiet w ciąży. W tym roku po raz pierwszy w historii Młodej Farmacji odbędzie się ogólnopolski Konkurs Receptury Aptecznej.

Organizatorem Konkursu Receptury Aptecznej jest Młoda Farmacja oddział w Białymstoku przy współpracy z Zakładem Farmacji Stosowanej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

W konkursie mogą brać udział studenci z V roku Farmacji, którzy posiadają wiedzę z całego zakresu technologii postaci leków.

Celem konkursu jest promowanie receptury aptecznej oraz sprawdzenie wiedzy studentów farmacji na temat technologii postaci leku.

Udział w Konkursie Receptury Aptecznej jest bezpłatny.

Konkurs obejmuje część teoretyczną, tj. test oraz pytania otwarte, lub jedną z tych form (przewidziany czas około 30 minut) + część praktyczną, tj. wykonanie jednego leku recepturowego oraz sporządzenie protokołu wykonania leku (przewidziany czas około 60 minut). Wszyscy uczestnicy konkursu wykonują ten sam lek.

Konkurs odbędzie się w laboratorium lub laboratoriach, które zapewnią każdemu uczestnikowi zestaw sprzętu i utensyliów niezbędnych do wykonania leku oraz surowce farmaceutyczne w ilościach niezbędnych do prawidłowego wykonania leku.

Więcej: http://kuk-konferencja.weebly.com/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH