CHMP: pozytywna opinia dla leku stosowanego w chłoniaku

FARMAKOTERAPIA

Autor: Takeda/ rynekaptek.pl   21-11-2017, 09:05

CHMP: pozytywna opinia dla leku stosowanego w chłoniaku Komitet (CHMP) zalecił rejestrację leku w leczeniu dorosłych pacjentów (fot. archiwum)

Komitet ds. Produktów Leczniczych Stosowanych u Ludzi EMA wydał pozytywną opinię dla produktu Adcetris (brentuksymab wedotin) dla chłoniaka skórnego T-komórkowego z ekspresją CD30 - informuje podmiot odpowiedzialny, firma Takeda.

Komitet (CHMP) zalecił rejestrację leku w leczeniu dorosłych pacjentów z CD30-dodatnim chłoniakiem skórnym T-komórkowym (CTCL), którzy otrzymali co najmniej jedno wcześniejsze leczenie ogólnoustrojowe.

Adcetris jest koniugatem przeciwciało-lek (ADC) celowanym na antygen CD30, który ulega ekspresji na zmianach skórnych u około 50 procent pacjentów z CTCL. ADCETRIS obecnie nie jest zarejestrowany w leczeniu CTCL.

Pozytywna opinia CHMP opiera się na wynikach otwartego badania fazy 3 z randomizacją - ALCANZA - przygotowanego w celu oceny ADCETRISU (w monoterapii) wobec grupy kontrolnej obejmującej wybrane przez badaczy leczenie stanowiące standard opieki (z użyciem metotreksatu lub beksarotenu) u pacjentów z CTCL z ekspresją antygenu CD30.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH