Co powstanie przez połączenie substancji zapierającej z przeczyszczającą?

FARMAKOTERAPIA

Autor: pogromcyreklam.blogspot.com/ rynekaptek.pl   27-04-2015, 14:47

Co powstanie przez połączenie substancji zapierającej z przeczyszczającą? Reklama suplementu diety

Pojawiła się reklama suplementu diety, która zachwala produkt do stosowania w przypadkach zgagi. Zawiera substancje o działaniu zapierającym i przeczyszczającym. Tym razem te działania zniosą się nawzajem - uspokaja pogromczyni reklam.

Chodzi o reklamę Manti fresh, w postaci gum do żucia. Skład Manti fresh: baza gumowa - olejek miętowy, mentol (zapewnia świeży smak w ustach) i baza tabletkowa - węglan wapnia 100 mg, wodorotlenek magnezu 122 mg / w 2 gumach (uwalnia substancje neutralizujące).

Węglan wapnia działa szybko i dość długo, ma silne działanie zapierające. Wodorowęglan magnezu również działa dość szybko, silnie i stosunkowo długotrwale oraz przeczyszczająco. Co powstanie przez połączenie substancji zapierającej z przeczyszczającą? Tym razem te działania zniosą się nawzajem, czyli nie powinno być żadnego efektu ze strony jelit w żadną stronę.

Powyższe substancje są związkami zobojętniającymi sok żołądkowy. Ich mechanizm działania polega na chemicznym zobojętnieniu kwasu solnego.

Nadużywanie preparatów zobojętniających sprzyja występowaniu zaburzeń trawienia. Zakłócona zostaje praca enzymów trawiennych, zależnych od kwaśnego pH. Dodatkowo, pewnym nieprzyjemnym efektem przyjmowania węglanów (tutaj w formie wapnia) jest uczucie pełności w nadbrzuszu spowodowane wypełnianiem żołądka przez powstający CO2.

Kolejny problem, to tzw odruchowe nasilenie wydzielania soku żołądkowego. Czyli może być gorzej niż przed wzięciem preparatu.

Zatem dla kogo będzie Manti fresh? Warto spytać pacjenta w aptece, który chce kupić produkt "na zgagę", czy jest to doraźna kwestia czy regularny problem. Jeśli doraźnie, można wziąć preparaty zobojętniające. Ale jeśli jest to problem regularny, to taką tabletko-gumą, gumo-tabletką, można bardziej zaszkodzić niż pomóc.

Więcej: http://pogromcyreklam.blogspot.com/

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH