Dane ze stosowania wedolizumabu u pacjentów z WZJG

FARMAKOTERAPIA

Autor: Takeda/ rynekaptek.pl   08-11-2016, 11:23

Dane ze stosowania wedolizumabu u pacjentów z WZJG Zaprezentowano dane długookresowe z zastosowania wedolizumabu

Opublikowano dodatkowe dane międzyokresowe uzasadniające długoterminowe stosowanie wedolizumabu u pacjentów z wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego oraz chorobą Leśniowskiego-Crohna.

W Journal of Crohn’s & Colitis opublikowano dwa raporty międzyokresowe z trwającego badania otwartego GEMINI oceniającego bezpieczeństwo długoterminowe (LTS), opisujące dane kliniczne z długoterminowego leczenia za pomocą Entyvio (wedolizumabu) pacjentów z wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego (WZJG) o umiarkowanym i ciężkim stopniu aktywności i chorobą Leśniowskiego-Crohna (ChLC) o umiarkowanym i ciężkim stopniu aktywności.

Wykazano, że u pacjentów z WZJG o umiarkowanym i ciężkim stopniu aktywności przy ciągłym leczeniu wedolizumabem następowała poprawa kliniczna oraz poprawa w zakresie jakości życia związana ze zdrowiem (ang. health-related quality of life HRQL).

W przypadku pacjentów z ChLC o umiarkowanym lub ciężkim stopniu aktywności, korzyści kliniczne ze stosowania wedolizumabu utrzymywały się przy długotrwałym leczeniu, bez względu na wcześniejszą ekspozycję na antagonistę TNF.

U pacjentów z WZJG i ChLC, którzy włączani byli do badania po przerwaniu ze względu na utratę odpowiedzi klinicznej wcześniejszego leczenia podtrzymującego trwającego osiem tygodni, odpowiednio w badaniu GEMINI I i II, korzystny efekt mógł nastąpić wraz ze zwiększeniem częstotliwości dawkowania do podania leku co cztery tygodnie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH