Do badania Adcetrisu zakwalifikowano 452 pacjentów

FARMAKOTERAPIA

Autor: Takeda/ rynekaptek.pl   16-11-2016, 15:27

Do badania Adcetrisu zakwalifikowano 452 pacjentów Firma zakończyła rekrutacje pacjentów do badania klinicznego

Seattle Genetics i Takeda kończą rekrutację do badania klinicznego trzeciej fazy ECHELON-2 oceniającego ADCETRIS (brentuksymab wedotin) w leczeniu pierwszego rzutu chłoniaka z dojrzałych komórek T.

Seattle Genetics i Takeda Pharmaceutical ogłosiły zakończenie rekrutacji pacjentów do badania klinicznego ECHELON-2.

ECHELON-2 jest globalnym badaniem fazy 3. z randomizacją, oceniającym ADCETRIS (brentuksymab wedotin) w ramach schematu łączonej chemoterapii pierwszego rzutu u pacjentów cierpiących na nieleczonego wcześniej chłoniaka z dojrzałych komórek T CD-30-dodatnich (MTCL).

ADCETRIS jest koniugatem przeciwciało-lek (ADC) skierowanym przeciw CD30, który ulega ekspresji w wielu typach chłoniaka nieziarniczego (nie-Hodgkina), w tym w podgrupach MTCL, a także w chłoniaku Hodgkina. ADCETRIS aktualnie nie jest zatwierdzony do terapii pierwszego rzutu MTCL.

Pacjenci w badaniu ECHELON-2 zostali poddani randomizacji, z przydzieleniem do grupy otrzymującej nowatorski schemat leczenia połączonego składający się z ADCETRISU z cyklofosfamidem (C), doksorubicyną (H) i prednizonem (P) (określany jako A+CHP), w porównaniu do grupy z cyklofosfamidem, doksorubicyną, winkrystyną (O) i prednizonem (określany jako CHOP), uznanym standardem leczenia MTCL w pierwszym rzucie.

Do badania zakwalifikowano 452 pacjentów. Badanie ECHELON-2 jest prowadzone w ramach zgody Special Protocol Assesment (SPA - Ocena w Specjalnym Protokole) Amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA), badanie otrzymało również wsparcie naukowe ze strony Europejskiej Agencji Leków (EMA).

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH