Dofinansowanie projektu dot. badania inhibitora kinaz JAK

FARMAKOTERAPIA

Autor: Celon Pharma/ rynekaptek.pl   24-11-2016, 12:09

Dofinansowanie projektu dot. badania inhibitora kinaz JAK Firma dostała dofinansowanie na projekt

Projekt "Selektywny inhibitor kinaz JAK w terapii chorób o podłożu immunologicznym" otrzymał 21,7 mln zł dofinansowania w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 - informuje autor i realizator projektu, Celon Pharma.

Celem projektu jest ewaluacja przedkliniczna i rozwój kliniczny (I i IIa faza badań z udziałem pacjentów) innowacyjnego, opracowanego przez spółkę kandydata na lek w terapii chorób o podłożu immunologicznym. To kolejny projekt z dofinansowaniem realizowany w Centrum Badawczo-Rozwojowym Celon Pharma S.A.

- Nadmierna aktywacja szlaku JAK/STAT została potwierdzona w chorobach o podłożu immunologicznym. W tym przypadku rola kinaz JAK polega na indukcji i utrzymaniu stanu zapalnego - wyjaśnia dr Jerzy Pieczykolan, kierownik Działu Badań Przedklinicznych Celon Pharma.

Dodaje: - Prowadzone w tym obszarze badania potwierdziły, iż hamowanie kinaz JAK może stanowić efektywną ścieżkę terapeutyczną w szerokiej gamie wskazań, np.: w onkologii poprzez zahamowanie nadmiernego wzrostu i proliferacji komórek, w immunologii dzięki regulacji wydzielania cytokin prozapalnych oraz w transplantologii ze względu na działanie immunosupresyjne (hamowanie kinazy JAK3).

W przypadku opisywanego projektu firma koncentruje się na rozwoju klinicznym kandydata na lek w chorobach o podłożu immunologicznym.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH