Dorota Hryniewiecka - Firlej z Pfizer Polska o przyszłości branży

FARMAKOTERAPIA

Autor: biotechnologia.pl, ms / rynekaptek.pl   30-01-2015, 13:25

Dorota Hryniewiecka - Firlej z Pfizer Polska o przyszłości branży

Wprowadzenie pakietu onkologicznego początkuje trend koncentracji na istotnych problemach zdrowotnych – ocenia Dorota Hryniewiecka - Firlej prezes zarządu z Pfizer Polska.

- Rynek farmaceutyczny w Polsce jest rynkiem wysoce regulowanym. Przemożny wpływ na jego rozwój mają zatem decyzje administracyjne, w tym zwłaszcza refundacyjne. Mam głęboką nadzieję, iż zapoczątkowany wprowadzeniem pakietu onkologicznego trend koncentracji na istotnych problemach zdrowotnych będzie kontynuowany – mówi dla portalu biotechnologia.pl Dorota Hryniewiecka – Firlej.

Prezes zarządu Pfizer Polska uważa, że w najbliższym czasie wykreuje się w Polsce rynek dla prawdziwych, przełomowych innowacji w leczeniu specjalistycznym, natomiast w obszarze tzw. rynku otwartego pojawią się dalece idące zachęty do wprowadzania innowacyjnych rozwiązań  dla większych grup pacjentów, leczonych ambulatoryjnie.

- W dalszej perspektywie powinniśmy zaobserwować pojawianie się akceptacji dla nowych rozwiązań także w zakresie bardziej powszechnych schorzeń – takich jak kardiologia, profilaktyka udarów, schorzenia neurologiczne. Spodziewam się także istotnego postępu diagnostyki, która umożliwia dostosowanie terapii do potrzeb indywidualnych – przewiduje Dorota Hryniewiecka – Firlej.

Więcej: biotechnologia.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH