Druga odsłona programu "Droga Do Siebie”

FARMAKOTERAPIA

Autor: LJX/rynekaptek.pl   24-05-2011, 15:39

Rozpoczyna się druga edycja ogólnopolskiego programu edukacyjnego "Droga Do Siebie”, dotyczącego schizofrenii i choroby afektywnej dwubiegunowej.

W ramach programu 16 organizacji pozarządowych z całej Polski działających na rzecz osób chorych psychicznie zainauguruje cykl warsztatów dla rodzin i pacjentów.

Choroba dwubiegunowa według większości statystyk dotyka 1,5% populacji, co w warunkach polskich stanowi liczbę ok. 500 tys. pacjentów. Na schizofrenię zapada średnio 1% populacji, co daje kolejne 380 tys. chorych.

Obydwa schorzenia zmieniają życie zarówno pacjenta, jak i jego najbliższego otoczenia, dlatego obok zapewnienia odpowiedniego leczenia, niezmiernie istotne jest stworzenie zaplecza edukacyjnego, stanowiącego źródło wiedzy na temat choroby i sposobów radzenia sobie
z trudnościami wynikającymi z choroby.

Program edukacyjny „Droga Do Siebie” opracowano właśnie z myślą o osobach chorych na dwa wskazane typy psychoz: schizofrenię i chorobę afektywną dwubiegunową. Głównym celem programu jest edukacja i wspieranie osób z zaburzeniami psychicznymi w poznawaniu swojej choroby, w radzeniu sobie ze stanami emocjonalnymi jej towarzyszącymi, w uzyskiwaniu integracji z samym sobą i z otoczeniem.
Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH