Dwa leki Amgena z pozytywną opinią CHMP

FARMAKOTERAPIA

Autor: Amgen/ rynekaptek.pl   16-10-2015, 16:06

Dwa leki Amgena z pozytywną opinią CHMP

Firma Amgen ogłosiła, że Komitet ds. Produktów Leczniczych Stosowanych u Ludzi (CHMP) przy Europejskiej Agencji Leków (EMA) wydał pozytywną opinię w sprawie dopuszczenia do obrotu produktów leczniczych Kyprolis (carfilzomib) i Blincyto (blinatumumab).

Kyprolis (carfilzomib) uzyskał pozytywną opinię w skojarzeniu z lenalidomidem oraz deksametazonem w leczeniu dorosłych pacjentów ze szpiczakiem plazmocytowym, u których wcześniej zastosowano przynajmniej jeden schemat leczenia.

Opinia w sprawie blinatumumabu dotyczy leczenia pacjentów z nawrotową lub oporną ostrą białaczką limfoblastyczną (ALL) z prekursorowych limfocytów B bez obecności chromosomu Philadelphia (Ph-).

Pozytywne opinie Komitetu CHMP będą teraz weryfikowane przez Komisję Europejską (KE). W razie zatwierdzenia, pozwolenie na dopuszczenie do obrotu w procedurze centralnej z jednolitym oznakowaniem zostanie przyznane w 28 państwach będących członkami UE. Norwegia, Islandia i Liechtenstein, jako członkowie Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG) podejmą decyzje na podstawie odpowiednich decyzji KE.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH