Działanie niepożądane po tocilizumabie

FARMAKOTERAPIA

Autor: URPL/rynekaptek.pl   07-12-2010, 13:11

URPL informuje o związku między stosowaniem Roactemra (tocilizumab) a wystąpienie reakcji anafilaktycznej.

Zgłoszony przypadek zakończył się zgonem pacjenta z rozpoznaniem reumatoidalnego zapalenia stawów leczonego tocilizumabem podawanym we wlewie. Pacjent przyjmował ponadto prednizon i leflunomid.

Kliniczne istotne reakcje nadwrażliwości/ciężkie reakcje związane z wlewem leku roactemra i wymagające odstawienia tego leku opisywano u 0,3% wszystkich pacjentów otrzymujących tocilizumab w badaniach klinicznych.

Więcej: www.urpl.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH