Ekspert omawia nowości lekowe z polskiego i unijnego rynku

FARMAKOTERAPIA

Autor: Aptekarz Polski/ rynekaptek.pl   04-08-2016, 08:20

Ekspert omawia nowości lekowe z polskiego i unijnego rynku Nowe rejestracje leków w Polsce i w procedurze centralnej

Dr n. farm. Jarosław Filipek z IMS Health prezentuje na łamach działu "Nowe rejestracje" Aptekarza Polskiego nowości lekowe na polskim rynku farmaceutycznym oraz zestawienia nowo zarejestrowanych preparatów.

W czerwcu 2016 r. Prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych wydał 53 pozwolenia na dopuszczenie produktów leczniczych do obrotu w Polsce.

Pozwolenia dla nowych produktów leczniczych obejmują 29 jednostek klasyfikacyjnych na 5. poziomie klasyfikacji ATC (substancja czynna/skład).

W najnowszym wydaniu Aptekarza Polskiego, dr n. farm. Jarosław Filipek, kierownik Działu Informacji o Produktach IMS Health Polska, omówił produkty na tle wcześniejszych rejestracji i produktów obecnych już na rynku, w ramach poszczególnych klas ATC/WHO oraz substancji czynnej lub składu preparatu, pomijając szczegóły (postaci, dawki, opakowania, kategorie dostępności, numery pozwoleń, urzędowe kody kreskowe), które można znaleźć w internetowym Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Nowe rejestracje - czerwiec 2016

W czerwcu 2016 r. Komisja Europejska w ramach procedury centralnej wydała 4 decyzje o dopuszczeniu do obrotu nowych produktów leczniczych przeznaczonych do stosowania u ludzi.

Dotyczą one 2 nowych substancji czynnych (awibaktam, opikapon) oraz 5 substancji czynnych już stosowanych w lecznictwie.

Produkty omówiono w ramach klasy ATC według WHO oraz substancji czynnej preparatu z uwzględnieniem wskazań i mechanizmu działania według Charakterystyki Produktu Leczniczego, pomijając inne szczegóły, które można znaleźć w witrynie internetowej Europejskiej Agencji Produktów Leczniczych (http://www.ema.europa.eu).

Nowe europejskie rejestracje - czerwiec 2016

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH