Eksperymentalna terapia ukierunkowana na guzy wykazujące ekspresję HER2

FARMAKOTERAPIA

Autor: Takeda/ rynekaptek.pl   08-02-2016, 10:43

Eksperymentalna terapia ukierunkowana na guzy wykazujące ekspresję HER2

Firmy Mersana i Takeda ogłosiły zawarcie nowego porozumienia o partnerstwie strategicznym, przyznającego firmie Takeda prawa do głównego potencjalnego produktu firmy Mersana, XMT‑1522, poza Stanami Zjednoczonymi i Kanadą.

Umowa ta rozszerza również istniejącą współpracę pomiędzy tymi firmami, zapewniając firmie Takeda dodatkowy dostęp do platformy koniugatów przeciwciało‑lek (ADC) Fleximer firmy Mersana, jak też przyznaje firmie Mersana opcję, przy zakończeniu badań fazy 1, wspólnego opracowania i wprowadzenia do obrotu jednego z tych programów w Stanach Zjednoczonych. Ponadto firmy będą wspólnie opracowywały nowe cząsteczki z technologią ADC.

XMT‑1522 to eksperymentalna terapia ADC oparta na platformie Fleximer, ukierunkowana na guzy wykazujące ekspresję HER2, w tym raka piersi, raka żołądka i niedrobnokomórkowego raka płuc.

Dane przedkliniczne sugerują, że XMT‑1522 może wykazywać działanie przeciwnowotworowe u pacjentów z nowotworami z niskim poziomem ekspresji HER2, jak też u pacjentów z nowotworami z wysokim poziomem ekspresji HER2, które nie reagują na aktualnie dostępne metody leczenia działające na HER2.

Firma Mersana przewiduje złożenie wniosku o zatwierdzenie nowego eksperymentalnego leku (IND) dla produktu XMT‑1522 w amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA) w połowie 2016 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH