Elotuzumab w terapii szpiczaka plazmocytowego dopuszczony w UE

FARMAKOTERAPIA

Autor: LJX/ rynekaptek.pl   13-07-2016, 12:03

Elotuzumab w terapii szpiczaka plazmocytowego dopuszczony w UE Lek będzie teraz dostepny dla europejskich pacjentów

Komisja Europejska dopuściła na europejski rynek elotuzumab w terapii szpiczaka plazmocytowego u dorosłych pacjentów, u których zastosowano wcześniej co najmniej jedną terapię.

Rejestracji elotuzumabu dokonano w oparciu o dane z randomizowanego badania otwartego 3 fazy ELOQUENT-2, w którym oceniano elotuzumab w skojarzeniu z lenalidomidem i deksametazonem (ERd) w porównaniu ze stosowaniem jedynie lenalidomidu i deksametazonu (Rd).

Pierwszorzędowe punkty końcowe badania, czyli przeżycia wolne od progresji (PFS), oceniane przez ryzyko względne (HR) oraz ogólny odsetek odpowiedzi na leczenie (ORR), zostały osiągnięte przy rozszerzonym czasie kontroli po zakończeniu leczenia, wykazując 53% względną poprawę przeżyć wolnych od progresji w ciągu trzech lat (23% versus 15%).

Ponadto, wstępnie określona analiza przeprowadzona w trakcie trwania badania dla przeżyć całkowitych (OS) wykazała korzystny trend dla kombinacji z użyciem elotuzumabu w porównaniu do stosowania jedynie Rd (HR=0.77 [95% CI: 0.61, 0.97, p=0.0257]).

Jednak podczas tej analizy, dokonanej przed zakończeniem badania, punkt końcowy przeżyć całkowitych nie osiągnął założonego progu istotności statystycznej. Pacjenci nadal będą poddawani obserwacji w celu określenie odsetka przeżyć. Końcowa analiza jest w przygotowaniu.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH