EMA: ryzyko związane z przyjmowaniem Simbifloru 2 jest niewielkie

FARMAKOTERAPIA

Autor: URPL/ rynekaptek.pl   07-07-2017, 15:06

EMA: ryzyko związane z przyjmowaniem Simbifloru 2 jest niewielkie EMA oceniła lek

Ocena przeprowadzona przez Europejską Agencję Leków wykazała, że Symbioflor 2 i jego odpowiedniki mogą nadal być stosowane w leczeniu zespołu jelita drażliwego (irritable bowel syndrome, IBS) u osób dorosłych. Jest jedno "ale".

Lek ten nie powinien być dłużej szeroko stosowany w leczeniu tak zwanych czynnościowych zaburzeń żołądkowo-jelitowych, grupy zaburzeń o różnorodnym podłożu, które mogą wymagać różnych metod  leczenia.Symbioflor 2, który zawiera bakterie Escherichia coli, jest  probiotykiem co oznacza, że sprzyja rozwojowi pożytecznych organizmów („flory”) w jelicie.

Po raz pierwszy został wprowadzony do obrotu w Niemczech w latach pięćdziesiątych, a następnie w Austrii i na Węgrzech.

Komitet EMA ds. Produktów Leczniczych Stosowanych u Ludzi (CHMP) wypracowując wnioski, ocenił wszystkie dostępne dane dotyczące skuteczności i bezpiecznego stosowania leku Symbioflor 2.

Dane obejmowały badania kliniczne, publikacje naukowe, doświadczenia po wprowadzeniu produktu do obrotu, jak również informacje dostarczone przez podmiot odpowiedzialny oraz stanowisko grupy ekspertów, powołanej do oceny leku Symbioflor 2.

Przeprowadzona analiza nie wykazała nowych danych  potwierdzających skuteczność produktu leczniczego Symbioflor 2, które pojawiłyby się od momentu uzyskania pozwolenia na dopuszczenie do obrotu. Dostępne dane sugerują, że ryzyko związane z przyjmowaniem leku Simbiflor 2 jest niewielkie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH