EMA zatwierdza leki, ale i wspiera badania

FARMAKOTERAPIA

Autor: EMA, ms/rynekaptek.pl   16-01-2015, 12:09

EMA zatwierdza leki, ale i wspiera badania EMA zatwierdza i wspiera

W ciągu 2014 r. Europejska Agencja do spraw Leków (EMA) aktywnie wspierała badania naukowe we wczesnej fazie prac nad rozwojem leków.

Zadanie to realizuje poprzez Committee for Medicinal Products for Human Use (CHMP). W 2014 r. tak było w czterech na pięć badań realizowanych nad innowacyjnymi lekami. To zdecydowanie większy udział niż w 2013 r., kiedy to z takiego wsparcia korzystała połowa z prac rozwojowych nad badanymi specyfikami.

W przypadku siedmiu specyfików ocen dokonano w specjalnym, przyspieszonym trybie. Były to produkty, których wdrożenie powinno mieć duże znaczenie dla stanu zdrowia publicznego.  Cztery z tych siedmiu przypadków dotyczy środków wspierających terapie w walce z WZW typu C. .

17 na 82 leków zatwierdzonych przez Europejską Agencję do spraw Leków, przeznaczona jest do stosowania w terapii chorób rzadkich. Wśród tych specyfików znalazły się leki stosowane w dystrofii mięśniowej Duchenne'a/Beckera oraz w przypadku protoporfirii erytropoetycznej, a także  osiem leków onkologicznych.

W ostatnich latach liczba leków zatwierdzonych przez EMA, które zawierają nowe substancje czynne, stale rośnie.

Więcej: EMA

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH