Europejska Agencja Leków: brak chętnych do pracy w komitetach naukowych

FARMAKOTERAPIA

Autor: URPL/rynekaptek.pl   09-10-2015, 08:21

Europejska Agencja Leków: brak chętnych do pracy w komitetach naukowych Agencja przedłuża nabór chętnych do komitetów naukowych

Prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych informuje na stronie urzędu, że Komisja Europejska przedłużyła termin składania wniosków o udział w komitetach Nadzoru nad Bezpieczeństwem Farmakoterapii oraz Terapii Zaawansowanych.

W strukturach organizacyjnych Europejskiej Agencji Leków działają komitety naukowe, których członkowie są nominowani przez państwa członkowskie. W dwóch komitetach: Nadzoru nad Bezpieczeństwem Farmakoterapii oraz Terapii Zaawansowanych zasiadają również przedstawiciele grup pacjentów oraz pracownicy ochrony zdrowia, mianowani przez Komisję Europejską na podstawie publicznego naboru po konsultacji z Parlamentem Europejskim.

Czasami odpowiedź na zaproszenie do zgłoszenia zainteresowania udziałem w komitetach jest znikoma. Taka sytuacja ma miejsce obecnie, w związku z czym Komisja Europejska postanowiła przedłużyć termin składania wniosków o udział w komitetach do dnia 18.10.2015 r.

Szczegóły znajdują się na stronie http://ec.europa.eu/health/documents/public_call/call_index_en.htm

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH