Europejska rejestracja leku stosowanego w raku płuca

FARMAKOTERAPIA

Autor: BI/ rynekaptek.pl   08-12-2014, 10:22

Komisja Europejska dopuściła do obrotu na terenie UE lek nintedanib, co pozwala na jego dystrybucję w 28 krajach UE.

Nintedanib w skojarzeniu z docetakselem przeznaczony jest dla dorosłych pacjentów z miejscowo zaawansowanym, przerzutowym lub miejscowo nawrotowym niedrobnokomórkowym rakiem płuca (NDRP) o histologii raka gruczołowego, po chemioterapii pierwszego rzutu - informuje w komunikacie prasowym producent leku, firma Boehringer Ingelheim.

Zdaniem głównego badacza Martina Recka, zatwierdzenie leku nintedanib daje nam nową i jakże potrzebną terapię drugiego rzutu przeznaczoną dla dorosłych chorych na zaawansowanego raka gruczołowego płuca.

- Badania kliniczne wykazały zwiększoną do ponad roku medianę przeżycia całkowitego u pacjentów przyjmujących nintedanib w skojarzeniu z docetakselem przy jednoczesnym utrzymaniu jakości życia, w porównaniu do chorych leczonych samym docetakselem - dodaje dr Martin Reck.

Rak gruczołowy to najczęściej występujący typ nowotworów płuc, u większości chorych rozpoznawany w zaawansowanym stadium. U większości pacjentów następuje progresja w trakcie lub po chemioterapii pierwszego rzutu, stąd tak duża potrzeba nowych, skutecznych terapii drugiego rzutu.

Lek nintedanib, potrójny inhibitor angiokinaz, zarejestrowano na podstawie wyników badań klinicznych LUME-Lung 1, w których wzięło udział 1314 pacjentów z NDRP po chemioterapii pierwszego rzutu.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH