Farmaceutka ostrzega: ten wybór nie jest bezpieczny

FARMAKOTERAPIA

Autor: pogromcyreklam.blogspot.com/ rynekaptek.pl   03-08-2016, 10:43

Farmaceutka ostrzega: ten wybór nie jest bezpieczny Farmaceutka: bardzo mi się nie podoba, że w suplemencie diety występują właśnie te wyciągi roślinne, a reklama w moim odczuciu najzwyczajniej wprowadza w błąd

W tym suplemencie diety występują wyciągi roślinne o działaniu przeczyszczającym, które - wbrew reklamie o naturalnym wspieraniu funkcjonowania jelit - tak samo jak inne preparaty, mają właściwości uzależniające i przyzwyczajające jelita.

- Pani w średnim wieku opowiada, jak na skutek zaparć czuje się ociężała, a jej komfort życia wyraźnie zmalał. Stosowała wiele preparatów, ale organizm się do nich przyzwyczajał. Ale znalazła nowość, zawierającą dwa składniki aktywne, które w NATURALNY sposób wspiera funkcjonowanie jelit i ułatwiają wypróżnianie - opisuje reklamę Obstilaxu Pogromczyni reklam farmaceutycznych.

Skład preparatu Obstilax:
- ekstrakt standaryzowany z rzewienia 200mg;
- ekstrakt standaryzowany z senesu 200mg;

dawkowanie: 1 tabletkę popić 1/2 szklanki wody raz na dobę.

- Oba surowce roślinne posiadają substancje czynne zwane antrazwiązkami. Grupa ta posiada działanie przeczyszczające. Po podaniu doustnym, gdy trafią już do jelita grubego, pod wpływem między innymi naszej flory jelitowej ulegają przekształceniu do form aktywnych. Ich działanie polega na drażnieniu ścian jelita. W wyniku tego nasila się perystaltyka, a także zwiększa się wydzielanie wody do światła jelit. Ułatwia to przesuwanie i upłynnienie zalegającej zawartości. Od wzięcia tabletki na efekt trzeba czekać około 8-10 godzin. Zazwyczaj najlepiej zażyć preparat na noc - wyjaśnia farmaceutka.

Dodaje: - Bardzo mi się nie podoba, że w suplemencie diety występują właśnie te wyciągi roślinne, a reklama w moim odczuciu najzwyczajniej wprowadza w błąd. Z jednej strony akcentowanie faktu, że inne preparaty uzależniają, następnie zachwycanie się nad "naturalnym" działaniem nowości i sugerowanie, że jest lepsza. Tymczasem działa tak samo, jak właśnie te uzależniające, przyzwyczajające jelita.

Pogromczyni reklam farmaceutycznych podkreśla, że reklamy zapominają wspomnieć, że preparaty między innymi na bazie senesu stosuje się doraźnie: - Czym grozi dłuższe stosowanie? Tym, że będzie trzeba co raz więcej takich tabletek brać, aby wywołać efekt, aż dojdzie do stanu, gdy bez tabletki nic nie zadziała. Klasyczne uzależnienie, które może mieć wiele negatywnych skutków.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH