Farmacja: nagrodzone prace na wrocławskim UM

FARMAKOTERAPIA

Autor: umwroc, ms / rynekaptek.pl   24-04-2015, 10:15

Farmacja: nagrodzone prace na wrocławskim UM Nagrody dla magistrów farmacji

W konkursie prac magisterskich Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Analityki Medycznej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, wykonanych i obronionych w roku akademickim 2014/2015 I miejsce zajęła Katarzyna Zielony, autorka pracy „Wpływ sposobu żywienia ze szczególnym uwzględnieniem podaży manganu na potencjał antyoksydacyjny u chorych na raka płuca”.

Praca Katarzyny Zielony wykonana została w Katedrze i Zakładzie Bromatologii i Dietetyki, pod kierunkiem dr Katarzyna Zabłockiej Słowińskiej.

II miejsce przyznano pracy Eweliny Królik „Pochodne 3,4-pirydynodikarboksyimidu – synteza i aktywność”, wykonanej w Katedrze i Zakładzie Chemii Leków (promotor dr Dominika Szkatuła). Dwa równorzędne wyróżnienia przyznano pracom wykonanym przez: Annę Well „Analiza użyteczności kosztów leczenia fidaksomycyną w porównaniu z wankomycyną.” w Katedrze i Zakładzie Farmakologii Klinicznej (promotor dr Paweł Petryszyn) oraz Katarzynę Koryzna „Tlenek azotu w medycynie. Rola albuminy” w Katedrze i Zakładzie Chemii Analitycznej (promotor dr hab. Lilianna Trynda-Lemiesz).

Więcej: farmacja.umed.wroc.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH