FDA rejestruje preparat uzupełniający dietę u diabetyków

FARMAKOTERAPIA

Autor: Sanofi/ rynekaptek.pl   16-08-2016, 08:43

FDA rejestruje preparat uzupełniający dietę u diabetyków Na amerykański rynek wchodzi nowy preparat uzupełniający dietę

Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) zatwierdziła stosowanie preparatu Adlyxin (liksysenatyd), agonisty receptora GLP-1 podawanego raz na dobę w czasie posiłku w postaci wstrzyknięcia, wskazanego jako lek uzupełniający odpowiednią dietę i aktywność fizyczną w leczeniu pacjentów dorosłych z cukrzycą typu 2.

Zatwierdzenie preparatu Adlyxin opierało się na przeprowadzonej przez FDA ocenie wyników programu klinicznego GetGoal oraz wyników badania ELIXA, które wykazały bezpieczeństwo sercowo-naczyniowe badanego leku zgodnie z wymogami FDA.

Program kliniczny GetGoal obejmował 13 badań klinicznych, w których udział wzięło ponad 5000 dorosłych pacjentów z cukrzycą typu 2 z całego świata i które oceniały bezpieczeństwo oraz skuteczność liksysenatydu u pacjentów dorosłych z cukrzycą typu 2.

We wszystkich badaniach prowadzonych w ramach programu GetGoal osiągnięto pierwszorzędowy punkt końcowy dotyczący skuteczności w postaci obniżenia stężenia HbA1c. Najczęściej występujące działania niepożądane zgłaszane po podaniu preparatu Adlyxin obejmowały nudności, hipoglikemię i wymioty.

Preparat Adlyxin będzie dostępny w jednorazowych wstrzykiwaczach półautomatycznych napełnionych pojedynczą dawkę 20 mikrogramów leku. Pacjenci otrzymają również jednorazowe wstrzykiwacze napełnione dawką 10 mikrogramów preparatu, od której powinni rozpocząć leczenie, stosując ją raz na dobę przez 14 dni. W piętnastym dniu pacjenci zwiększą przyjmowaną dawkę preparatu do 20 mikrogramów raz na dobę.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH