FDA zatwierdza terapię Optune dla chorych na glejaka

FARMAKOTERAPIA

Autor: Mat.press/rynekaptek.pl   06-10-2015, 15:41

FDA zatwierdza terapię Optune dla chorych na glejaka Optune to pierwsza od dekady zatwierdzona przez FDA terapia dla chorych na glejaka

Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) zatwierdza terapię Optune w skojarzeniu z temozolomidem do leczenia nowo zdiagnozowanych glejaków. To pierwsza od przeszło dekady zatwierdzona przez FDA metoda, która powoduje istotne statystycznie wydłużenie czasu przeżycia pacjentów z nowo zdiagnozowanymi glejakami.

W badaniu prowadzonym według protokołu EF-14 przedstawiono istotne statystycznie wydłużenie czasu przeżycia bez progresji choroby oraz ogólnego czasu przeżycia pacjentów z nowo zdiagnozowanymi glejakami, przy 50-procentowym wzroście liczby pacjentów pozostających przy życiu dwa lata po rozpoczęciu leczenia przy pomocy zmiennych pół elektrycznych (TTFIelds) w skojarzeniu z temozolomidem (w porównaniu z terapią wykorzystującą wyłącznie temozolomid).

W Stanach Zjednoczonych Optune będzie wykorzystywany w leczeniu pełnoletnich pacjentów (w wieku 22 lat lub starszych) z histologicznie potwierdzonym glejakiem wielopostaciowym.

W Unii Europejskiej Optune jest przeznaczony do leczenia pacjentów z nowo zdiagnozowanym glejakiem po zakończeniu leczenia operacyjnego i radioterapii uzupełnionej temozolomidem, równolegle do leczenia podtrzymującego temozolomidem.

Terapia ta jest przeznaczona dla pacjentów w wieku 18 lat lub starszych. Jej rozpoczęcie powinno przypadać co najmniej 4 tygodnie po zakończeniu leczenia operacyjnego i radioterapii uzupełnionej temozolomidem. Optune można stosować wraz z leczeniem podtrzymującym temozolomidem lub po jego zakończeniu.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH