Firmy wspólnie pracują nad nowymi antybiotykami

FARMAKOTERAPIA

Autor: Sanofi/ rynekaptek.pl   18-01-2016, 09:40

Firmy wspólnie pracują nad nowymi antybiotykami

Firma Sanofi i Warp Drive Bio, prywatne przedsiębiorstwo biotechnologiczne specjalizujące się w odkrywaniu i rozwoju leków z wykorzystaniem cząsteczek i mechanizmów pochodzenia naturalnego, poinformowały o rozszerzeniu zakresu istniejącej współpracy.

Współpraca jest ukierunkowana na opracowanie nowych terapii onkologicznych oraz antybiotyków z wykorzystaniem autorskich platform Warp Drive: SMART (Small Molecule Assisted Receptor Targeting) oraz Genome Mining.

Sanofi jest głównym inwestorem i strategicznym partnerem firmy Warp Drive od momentu jej powstania w 2012 r. Obydwie firmy zawarły porozumienie w sprawie współpracy badawczej i wyłącznej licencji, której celem jest opracowanie leków skierowanych przeciwko istotnym ludzkim onkogenom, w tym RAS, charakteryzującego się jednym z najwyższych wskaźników mutacji prowadzących do rozwoju nowotworów.

Dodatkowo, współpraca zakłada również opracowanie nowych antybiotyków przeciw bakteriom Gram-ujemnym. W ramach porozumienia firma Warp Drive Bio zachowa prawa do wykorzystywania swoich platform na potrzeby dowolnych innych projektów badawczych, realizowanych zarówno samodzielnie, jak i wspólnie z innymi firmami.

Współpraca jest naturalną konsekwencją zapoczątkowanej przez Sanofi inicjatywy Sunrise, modelu partnerstwa strategicznego ukierunkowanego na inwestycje w obiecujące projekty na wczesnym etapie realizacji, których charakter wpisuje się w potencjał Sanofi w zakresie rozwoju i komercjalizacji leków.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH