GLG może rozpoczynać badanie przedkliniczne swojego leku

FARMAKOTERAPIA

Autor: GLG/rynekaptek.pl   20-02-2018, 11:04

GLG może rozpoczynać badanie przedkliniczne swojego leku GLG opracowuje lek w oparciu o inhibitory białka STAT3 – cząsteczki GLG-801 (forma doustna) i GLG-805 (forma dożylna) – do zastosowań w terapii onkologicznej wobec potrójnie negatywnego raka piersi (fot. archiwum)

GLG Pharma S.A. zakończyła drugi etap współpracy z Instytutem Farmaceutycznym, którego celem było przeprowadzenie syntezy substancji czynnej GLG-805, w standardzie GMP oraz przekazanie spółce szczegółowej dokumentacji - poinformowano w komunikacie.

Otrzymanie formulacji dożylnej innowacyjnej substancji GLG oraz wcześniejsza zgoda Lokalnej Komisji Etycznej oznaczają, że spółka może natychmiast przystąpić do przeprowadzenia badania przedklinicznego.

Podstawowym celem badań przedklinicznych, których wykonanie zostało powierzone Instytutowi Przemysłu Organicznego, będzie przeprowadzenie badań toksykologicznych i toksykokinetycznych, co pozwoli na ustalenie bezpiecznej dawki podawanego leku. Zgodnie z harmonogramem, przewiduje się, że prace badawcze potrwają 12 miesięcy.

Po uzyskaniu wyników i dokumentacji fazy przedklinicznej, w celu dopuszczenia cząsteczki do badań klinicznych z udziałem ludzi, spółka planuje złożyć wniosek IND, czyli nowego leku badanego w fazie badań przedklinicznych do amerykańskiej Agencji Żywności i Leków oraz przygotować dokumentację badania klinicznego do Europejskiej Agencji Leków, EMA.

W ramach projektu TNBC, GLG opracowuje lek w oparciu o inhibitory białka STAT3 – cząsteczki GLG-801 (forma doustna) i GLG-805 (forma dożylna) – do zastosowań w terapii onkologicznej wobec potrójnie negatywnego raka piersi. Dodatkowo, spółka pracuje również nad opracowaniem i walidacją testu diagnostycznego towarzyszącego terapii za pomocą cząsteczek GLG-805 i GLG-801.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH