GLG Pharma podsumowała III kwartał

FARMAKOTERAPIA

Autor: Mat.press/rynekaptek   20-11-2015, 13:01

GLG Pharma podsumowała III kwartał GLG Pharma prowadzi badania kliniczne leków na raka

Zarząd GLG Pharma S.A poinformował 20 listopada 2015 r. o podsumowaniu III kwartału firmy. W trzecim kwartale 2015r. spółka kontynuowała badania kliniczne II fazy nad lekiem na chroniczną białaczkę limfocytową, opartym na cząsteczce GLG-801, w połączeniu z powszechnie stosowaną chemioterapią.

Badania potwierdziły bezpieczeństwo i skuteczność leków podawanych doustnie. Po zakończeniu badań klinicznych II fazy w 2016 roku. GLG planuje przeprowadzenie III fazy badań klinicznych w USA, Polsce, Niemczech i Francji w 2017 roku.

Zakończono też badania przedkliniczne leku na zwyrodnienie wielotorbielowate nerek (ang. PKD – polycystic kidney disease), bazującego na inhibitorze GLG-801. Testy przeprowadzone na myszach potwierdziły, że dwa opracowane leki zmniejszyły obrzęk nerek, liczbę cyst i stężenie kreatyniny w nerkach.

Kolejny etap rozwoju leku obejmuje przeprowadzenie badań klinicznych I fazy w Polsce w 2016 roku. Badania dotyczyć będą leków na obie odmiany zwyrodnienia wielotorbielowatego nerek: wielotorbielowatość nerek dziedziczoną autosomalnie recesywnie (ang. ARPKD – autosomal recessive polycystic kidney disease) oraz wielotorbielowatość nerek dziedziczoną autosomalnie dominująco (ang. ADPKD – autosomal dominant polycystic kidney disease).

Inhibitor GLG-302 wykazał brak toksyczności i zniszczył 90% nowotworów podczas testów na dwóch gatunkach zwierząt. Badania kliniczne I fazy nowego leku w połączeniu z chemioterapiami stosowanymi przed zabiegiem operacyjnym rozpoczną się w 2016 roku w Polsce. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH