GLG Pharma wprowadzi projekt stworzenia nowego leku onkologicznego

FARMAKOTERAPIA

Autor: ISBnews/rynekaptek.pl   11-01-2016, 12:47

GLG Pharma wprowadzi projekt stworzenia nowego leku onkologicznego Dofinansowanie przez NCBiR pozwoli na rozpoczęcie prac nad nowym lekiem onkologicznym

Projekt GLG Pharma, zakładający rozwój terapii celowanej wobec potrójnie negatywnego raka piersi, znalazł się na liście projektów rekomendowanych do dofinansowania z programu operacyjnego INNOMED, opublikowanej przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR).

Budżet całego projektu oszacowany został na 13,6 mln zł, z czego ok. 10 mln zł będzie sfinansowane ze środków otrzymanych przez zespół GLG Pharma od NCBiR – informuje ISBnews.

"Projekt zakłada rozwój terapii celowanej wobec potrójnie negatywnego raka piersi (Triple Negative Breast Cancer) w oparciu o innowacyjne inhibitory białka STAT-3, tj. cząsteczki GLG-805 lub GLG-302 oraz rozwój testów opartych na metodach immunochemicznych do szybkiej diagnostyki nowotworu TNBC i monitorowania skuteczności terapii opracowanej przez GLG Pharma u pacjentek chorych na TNBC" – czytamy w komunikacie.

"Budżet całego projektu oszacowany został na 13,6 mln zł, z czego ok. 10 mln zł będzie sfinansowane ze środków otrzymanych przez zespół GLG Pharma od NCBiR. Projekt realizowany będzie we współpracy z podwykonawcami z wiodących polskich uczelni, instytutami badawczymi i producentami kontraktowymi. Pozostała kwota ok. 3,6 mln zł zostanie pokryta ze środków własnych spółki" - czytamy dalej.

Głównym celem projektu jest opracowanie leku opartego na innowacyjnych cząsteczkach GLG-805 lub GLG-302 do zastosowań w terapii onkologicznej wobec TNBC, przeprowadzenie badań przedklinicznych toksykologicznych na modelu zwierzęcym i badań klinicznych w Polsce z udziałem pacjentek ze zdiagnozowanym TNBC, aby potwierdzić bezpieczeństwo i skuteczność leczenia inhibitorami białka STAT-3 w połączeniu z konwencjonalnymi lekami przeciwnowotworowymi, wskazano również.

Po zakończeniu badań klinicznych planuje złożenie dokumentów o rejestrację leku przez Europejską Agencję Leków oraz Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH