Gorzów Wlk.: nowe programy lekowe w wyremontowanej onkologii

FARMAKOTERAPIA

Autor: Gazeta Lubuska/rynekaptek.pl   24-11-2015, 10:34

Gorzów Wlk.: nowe programy lekowe w wyremontowanej onkologii Gorzowska onkologia planuje dalszy rozwój

Oddział Onkologii Klinicznej z Pododdziałem Chemioterapii Dziennej w gorzowskim szpitalu wojewódzkim został wyremontowany. Teraz pacjenci będą leczeni w bardziej komfortowych warunkach. Zmianie ulegają również metody leczenia.

Na samym remoncie nie zakończono zmian w oddziale. Jednocześnie z podjętym remontem zostały poczynione istotne zmiany w sposobie postępowania z pacjentami – pisze Gazeta Lubuska.

- Podpisaliśmy z Narodowym Funduszem Zdrowia umowę na kolejne, nowe programy lekowe, praktycznie na wszystkie programy lekowe dostępne w Polsce w leczeniu chorób nowotworowych Implantujemy pacjentom porty naczyniowe. Są to stałe dostępy do naczyń żylnych wszczepiane podskórnie, które pozwalają uwolnić pacjentów od konieczności podawania chemioterapii dożylnie - wyjaśnia ordynator Adam Ostrowski.

Ta metoda została w gorzowskim szpitalu wdrożona dopiero od kilku miesięcy. Dodatkowo jest to szczególnie korzystne dla pacjentów, u których stosowane są wielogodzinne wlewy leków cytostatycznych.

Mając wszczepiony port naczyniowy mogą opuścić oddział z chemioterapeutykiem w pompie i kontynuować leczenie w domu. Jest to bezpieczne i wygodne dla pacjentów.

 


 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE