GSK: dostarczymy terminowo wymaganą ilość dawek szczepionki Synflorix

FARMAKOTERAPIA

Autor: GSK/ rynekaptek.pl   13-12-2016, 13:54

GSK: dostarczymy terminowo wymaganą ilość dawek szczepionki Synflorix

Dzieci urodzone po 31 grudnia 2016 roku, będą chronione przed pneumokokami szczepionką Synflorix. Postępowanie przed Krajową Izbą Odwoławczą zostało zakończone - informuje wytwórca szczepionki, firma GSK.

Zgodnie z warunkami przetargu, produkt GSK został wybrany w przetargu publicznym organizowanym przez Zakład Zamówień Publicznych przy Ministerstwie Zdrowia, jako szczepionka na potrzeby realizacji szczepień obowiązkowych w ramach kalendarza szczepień ochronnych w Polsce. Spółka zapewnia, że dostarczy terminowo wymaganą ilość dawek szczepionki Synflorix.

Spółka przypomina, że złożyła ofertę na zakup szczepionki w ramach ogłoszonego przetargu na zakup szczepionki skoniugowanej przeciwko pneumokokom dla dzieci.

17 listopada br. Zakład Zamówień Publicznych przy Ministrze Zdrowia, prowadzący wspomniane postępowanie przetargowe, opublikował informację, o dokonaniu wyboru najkorzystniejszej oferty wskazując na ofertę firmy GSK.

Wytwórcą szczepionki Synflorix odpowiedzialnym za zwolnienie serii jest GlaxoSmithKline Biologicals S.A. w Belgii.

W latach 2011 - 2016 szczepionka Synflorix była i jest stosowana do realizacji szczepień przeciw pneumokokom w ramach Programu Szczepień Obowiązkowych w Polsce dla dzieci z grup ryzyka, i była w tym celu kupowana w ramach postępowań przetargowych prowadzonych przez Ministerstwo Zdrowia.

Za zachorowania dzieci w grupie wiekowej do lat 2, czyli tej która zostanie objęta powszechnymi szczepieniami przeciw pneumokokom w 2017 roku, odpowiadają w Polsce głównie serotypy 6B, 14, 19A, 19F (dane z raportu KOROUN 2015 r.), przed którymi chronią obie dostępne szczepionki, w tym szczepionka Synflorix. Serotypy 3 i 6A nie były izolowane od dzieci w wieku do lat 2 z Inwazyjną Chorobą Pneumokokową (IChP) w 2015 roku.

Szczepionka Synflorix została zarejestrowana w procedurze centralnej w krajach Unii Europejskiej w marcu 2009 r. Szczepionka wskazana jest do czynnego uodparniania przeciwko chorobie inwazyjnej (IChP), zapaleniu płuc oraz ostremu zapaleniu ucha środkowego wywoływanym przez Streptococcus pneumoniae u niemowląt i dzieci w wieku od ukończenia 6. tygodnia życia do ukończenia 5 lat.

W 2015 r. Komisja Europejska zatwierdziła zmianę rejestracyjną dla szczepionki Synflorix w zakresie danych dotyczących efektywności ochrony dzieci przed IChP spowodowaną przez serotyp 19A.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH