GSK otrzymało zgodę na rozszerzenie informacji o efektywności szczepionki Synflorix

FARMAKOTERAPIA

Autor: jjx/rynekaptek.pl   29-09-2015, 13:50

GSK otrzymało zgodę na rozszerzenie informacji o efektywności szczepionki Synflorix Komisja Europejska zatwierdziła pozytywnie wniosek GSK

GSK poinformowało, że Komisja Europejska zatwierdziła zmianę porejestracyjną dla szczepionki Synflorix dotyczącą efektywności ochrony dzieci przed inwazyjną chorobą pneumokokową (IChP), spowodowaną przez serotyp 19A Streptococcus pneumoniae.

Serotyp 19A odpowiada za część przypadków choroby pneumokokowej, w tym IChP u niemowląt i małych dzieci.

Wyniki badań wskazujące na potencjalny związek pomiędzy chorobą wywołaną przez serotyp 19A i antybiotykoopornością sprawiają, że zapobieganie IChP wywoływanej przez 19A stanowi ważny problem w krajach, w których obserwuje się rosnącą częstość występowania tego serotypu.

- GSK przyjmuje decyzję o zarejestrowaniu nowych danych dla szczepionki Synflorix. Ta aktualizacja stanowi potwierdzenie obserwacji  ze stosowania szczepionki Synflorix  w warunkach codziennej praktyki lekarskiej w zapobieganiu IChP u dzieci. - powiedział Krzysztof Kępiński, Dyrektor Relacji Zewnętrznych i Rynku Publicznego Szczepionek.

Zgoda ta została wydana w oparciu o wyniki dwóch badań przeprowadzonych w Finlandii
i Brazylii już po wprowadzeniu szczepionki do obrotu, w których wykazano zmniejszenie częstości występowania IChP wywoływanej przez pneumokokowy serotyp 19A po wprowadzeniu w tych krajach szczepionki Synflorix do narodowych programów szczepień.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH