GSK: w marcu kolejne dostawy szczepionek

FARMAKOTERAPIA

Autor: PWX/ rynekaptek.pl   09-03-2015, 08:40

GSK: w marcu kolejne dostawy szczepionek

Firma GSK wydała oświadczenie, w którym wyjaśnia, że wywiązuje się z dostaw szczepionek. Nie ma też awarii "w obszarze produkcji szczepionek".

Firma odniosła się w ten sposób do medialnych doniesień, z których wynikało, że brakuje niektórych szczepionek podawanych zgodnie z kalendarzem szczepień, co ma być związane z awarią u producenta.

GSK oświadcza, że jako jeden z dostawców szczepionek biorących udział w realizacji Programu Szczepień Ochronnych, zrealizował wszystkie wymagane dostawy, zakontraktowane umowami z Zakładem Zamówień Publicznych przy Ministrze Zdrowia zaplanowane na styczeń i luty 2015 roku.

W szczególności dotyczy to:
• szczepionki Polio Sabin dla realizacji szczepień przeciwko Poliomyelitis;
• szczepionki wysokoskojarzonej ( 5 w 1) przeciwko błonicy, tężcowi i krztuścowi, Poliomyelitis i Haemophilus influenzae.

Jak podała Karolina Bielawska, menedżer relacji z mediami i partnerami społecznymi, w marcu zaplanowane są dalsze dostawy szczepionek na podstawie podpisanych umów.

W oświadczeniu firma podaje też, że informacja o awarii w obszarze produkcji szczepionek GSK jest nieprawdziwa.

"Uprzejmie informujemy, że instytucjami odpowiedzialnymi za udzielanie wszelkich informacji związanych z realizacją szczepień obowiązkowych na podstawie Programu Szczepień Obowiązkowych (PSO) oraz dystrybucją dostępnych na rynku preparatów są Wojewódzkie Stacje Sanitarno - Epidemiologiczne w lokalizacji zamieszkania pacjenta, a także Główny Inspektorat Sanitarny z siedzibą w Warszawie, jak również Ministerstwo Zdrowia" - czytamy w oświadczeniu.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH