GUMed: wybrano najlepsze prace magisterskie z farmacji

FARMAKOTERAPIA

Autor: GUMed/ŁS/rynekaptek.pl   26-03-2015, 14:05

GUMed: wybrano najlepsze prace magisterskie z farmacji Najlepsze prace studentów farmacji nagrodzone

Dominika Glamowska wygrała Konkurs Prac Magisterskich na Wydziale Farmaceutycznym z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Nagrodzona praca pt. “Badanie barierowości skóry dla polisiloksanu o strukturze cyklicznej w warunkach ex-vivo” powstała pod kierunkiem dr hab. Krystyny Pieńkowskiej z Katedry i Zakładu Chemii Fizycznej.

Drugie miejsce przyznano Małgorzacie Patejko za pracę zatytułowaną “Zastosowanie metabolomiki w badaniu krótkowzroczności: opracowanie metody analizy cieczy wodnistej za pomocą GC – MS i LC – MS”. Jej promotorem jest dr hab. Michał Markuszewski, prof. nadzw. z Zakładu Biofarmacji i Farmakokinetyki.

Trzecie miejsce przypadło Idze Czyż za pracę pt. “Opracowanie metody HPLC do oznaczenia enrofloksacyny i cyprofloksacyny w osoczu gadów po podaniu leku drogą transdermalną” wykonaną pod kierunkiem dr hab. Danuty Siluk z Zakładu Farmakodynamiki.

Konkurs zorganizowany został przez dziekana Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej prof. Wiesława Sawickiego oraz Gdański Oddział Młodej Farmacji.

Więcej: gumed.edu.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH