HIV: jednotabletkowy schemat terapeutyczny dopuszczony do obrotu

FARMAKOTERAPIA

Autor: LJX/rynekaptek.pl   05-11-2014, 13:11

Komisja Europejska wydała pozwolenie na dopuszczenie do obrotu produktu leczniczego Triumeq (dolutegrawir 50 mg / abakawir 600 mg / lamiwudyna 300 mg) w postaci tabletek służących do leczenia zakażenia HIV u dorosłych i nastolatków w wieku 12 lat i starszych, o wadze co najmniej 40 kg.

Przed rozpoczęciem leczenia abakawirem, u każdego pacjenta zakażonego HIV, niezależnie od pochodzenia rasowego, należy przeprowadzić badanie na obecność alleli HLA-B*5701 – markera genetycznego.

Abakawiru nie należy stosować u pacjentów, o których wiadomo, że są nosicielami alleli HLA-B*5701. Pacjenci będący nosicielami tego markera genetycznego są narażeni na wysokie ryzyko wystąpienia reakcji nadwrażliwości na abakawir.

Triumeq to pierwszy, oparty na dolutegrawirze schemat terapeutyczny ViiV Healthcare, stosowany w postaci jednej tabletki raz na dobę, łączący inhibitor transferu łańcucha przez integrazę (INSTI) – dolutegrawir z nukleozydowymi inhibitorami odwrotnej transkryptazy (NRTI) abakawirem i lamiwudyną.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH