IGNITE: wyniki badania III fazy

FARMAKOTERAPIA

Autor: RZ/ rynekaptek.pl   16-06-2015, 11:23

IGNITE: wyniki badania III fazy

Wyniki badań III fazy programu IGNITE wykazały, że połączenie indakaterolu i glikopironium w jednym inhalatorze skuteczniej poprawia funkcję płuc, redukuje objawy - w tym duszność - i zużycie leków doraźnych, częstość zaostrzeń POChP oraz poprawia jakość życia w porównaniu z aktualnym standardem opieki.

W maju br. komentarz do badań opublikowano w Expert Opinion on Pharmacotherapy. IGNITE to jeden z największych międzynarodowych programów badań klinicznych w POChP. Program obejmuje 11 badań (ILLUMINATE, SHINE, BRIGHT, ENLIGHTEN, SPARK, BLAZE, ARISE, BEACON, RADIATE, LANTERN i FLAME), bierze w nich udział ponad 10.000 pacjentów w 52 krajach na całym świecie.

Program ten miał na celu zbadanie skuteczności, bezpieczeństwa i tolerancji leku Ultibro Breezhaler, stałodawkowego połączenia indakaterolu i glikopironium do stosowania raz dziennie w formie wziewnej u chorych na POChP. Oceniano wpływ leku na czynność płuc, zaostrzenia, wydolność fizyczną, nasilenie duszności i jakość życia.

Wyniki badań III fazy programu IGNITE udowodniły istotnie statystycznie lepszą poprawę funkcji płuc po zastosowaniu Ultibro Breezhaler w porównaniu z dotychczasowym standardem postępowania.

Dane pokazują, że Ultibro Breezhaler znacznie skuteczniej rozszerza oskrzela niż tiotropium 18 mcg, kombinacja salmeterol/flutykazon 50 mcg/500 mcg, indakaterol 150 mcg, glikopironium 50 mcg oraz placebo, zapewniając szybki początek działania (w ciągu pięciu minut) oraz długotrwałe rozszerzenie oskrzeli, trwające 24 godziny. Efekty te utrzymują się nieprzerwanie przez okres co najmniej 26 tygodni.

W porównaniu z aktualnym standardem opieki Ultibro Breezhaler skuteczniej redukuje także objawy (w tym duszność) i zużycie leków doraźnych, a także częstość zaostrzeń POChP oraz poprawia jakość życia.

W badaniach klinicznych wykazano, że Ultibro Breezhaler ma akceptowalny profil bezpieczeństwa, bez znaczących różnic pomiędzy badanymi grupami (placebo, indacaterol 150mcg, glycopyrronium 50mcg, tiotropium 18mcg, salmeterol/flutykazon 50 mcg/500 mcg) w zakresie częstości występowania działań niepożądanych i ciężkich zdarzeń niepożądanych.

Zgodnie z opiniami światowych ekspertów połączenie dwóch środków rozszerzających oskrzela o różnych mechanizmach działania jest ogólnie przyjętą praktyką medyczną w leczeniu pacjentów z POChP.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH