IMI: 280 mln euro na walkę z Ebolą

FARMAKOTERAPIA

Autor: mslgroup.pl/ rynekaptek.pl   20-11-2014, 12:24

Innowacyjny przemysł farmaceutyczny wraz z Komisją Europejską zdecydowały o finansowym wsparciu prac nad szczepionką przeciwko wirusowi Ebola.

Wart 280 milinów euro projekt realizowany w ramach Innovative Medicine Initiative koncentruje się na wsparciu prowadzonych już badań klinicznych, stworzeniu narzędzi diagnostycznych oraz zabezpieczeniu produkcji, transportu i przechowywania szczepionek. Prace badawcze w ramach programu "Ebola+" rozpoczną się na początku 2015 roku.

W ramach projektu IMI, będącego inicjatywą partnerstwa publiczno-prywatnego Unii Europejskiej oraz Europejskiej Federacji Przemysłu i Stowarzyszeń Farmaceutycznych (EFPIA), opracowana została strategia przyspieszenia prac nad stworzeniem skutecznych rozwiązań do walki z wirusami gorączki krwotocznej.

Ogłoszony w listopadzie nabór do projektów badawczych obejmuje pięć priorytetowych obszarów: planowanie i realizacja badań klinicznych, zagwarantowanie możliwość produkcyjnych i bezpieczeństwa w wytwarzaniu szczepionek, zagwarantowanie realizacji wymagających warunków przechowywania i transportu na terenach objętych epidemią, sposób implementacji szczepień oraz stworzenie narzędzi szybkiej diagnostyki zakażenia wirusem.

Program Ebola+ pozwoli na sfinansowanie m.in. prac badawczych, które prowadzą firmy GlaxoSmithKline oraz Johnson&Johnson. Opracowane przez nie szczepionki znajdują się już na etapie badań klinicznych. W przypadku pierwszej z nich wstępne dane z badań fazy I powinny być dostępne pod koniec tego roku. Jeśli będą pomyślne na początku 2015 roku rozpoczną się kolejne etapy prób klinicznych obejmujące zaszczepienie tysięcy pracowników służby zdrowia mających kontakt z chorymi w trzech objętych epidemią krajach – Sierra Leone, Gwinei i Liberii.

Więcej: http://media.mslgroup.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH