INFARMA o liście „S” i lekach dla seniorów

FARMAKOTERAPIA

Autor: Pharmalogica/rynekaptek.pl   13-01-2016, 10:17

INFARMA o liście „S” i lekach dla seniorów INFARMA skierowała uwagi do projektu leki dla seniorów

Związek Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA skierował do resortu zdrowia na ręce wiceministra Krzysztofa Łandy uwagi do projektu dotyczącego darmowych leków dla świadczeniobiorców powyżej 75 roku życia (leki dla seniorów „S”).


Projekt dotyczy zmian w ustawie z dnia 27 sierpnia 2004 o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz w ustawie z dnia 12 maja 2011 r. o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych w ramach, których wprowadza się wspomniane regulacje.

INFARMA w piśmie do resortu wyjaśnia, że w pełni popiera wprowadzenie rozwiązań prawnych, które ułatwią dostęp starszych osób do leków. Wyraża też nadzieję, że list „S” będzie zawierała leki nie tylko dostępne obecnie za opłatę ryczałtową i leki generyczne, ale również leki innowacyjne, które nie posiadają sowich odpowiedników, a ich odpłatność dla pacjenta jest większa niż ryczałtowa.

Związek proponuje m.in. rozważenie wprowadzenia równoległego finansowania technologii lekowych, które pozwolą maksymalizować czas aktywności zawodowej osób starszych, tak aby nie były one z powodu ograniczonej dostępności do leków wykluczone z rynku pracy.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH