Instytut Jakości JCI rozdaje certyfikaty wyrobom medycznym

FARMAKOTERAPIA

Autor: kierunekfarmacja.pl / rynekaptek.pl   08-04-2015, 12:06

Instytut Jakości JCI rozdaje certyfikaty wyrobom medycznym Instytut Jakości JCI rozdaje certyfikaty (foto: sxc.hu)

Instytut Jakości JCI pozytywnie ocenił Actiżel, pierwszy wyrób medyczny analizowany przez tę spółkę. Wytwórcą Actiżelu jest krakowska spółka farmaceutyczna Access Pharma.

- W toku prac nad oceną Actiżelu przeanalizowaliśmy szereg dokumentów dotyczących produktu, w tym m.in. sprawozdania z badań mikrobiologicznych, raporty z badań przeprowadzonych przez Zakład Wstępnych Badań Farmakologicznych Katedry Farmakodynamiki Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz dokumentację techniczną zawierającą analizę ryzyka stosowania – przekonuje dr Łukasz Kutrzeba, dyrektor Instytutu Jakości JCI.

- Badania rankingowe prowadzone są ze środków własnych Instytutu, dzięki czemu jesteśmy w stanie zapewnić im całkowitą niezależność analiz. Doskonale wpisują się one w naszą misję, którą jest przede wszystkim budowanie świadomości społecznej poprzez edukację i dostarczanie konsumentowi informacji, aby mógł bardziej świadomie wybierać produkty o wysokiej jakości i innowacyjnym składzie – zapewnia dr Łukasz Kutrzeba.

Instytut działa w ramach Jagiellońskiego Centrum Innowacji - spółki powołanej w 2004 r. przez Uniwersytet Jagielloński w Krakowie.

-  Actiżel był naszym pierwszym produktem wprowadzonym na rynek. Żel dostępny jest już w ponad 4 tys. aptek na terenie całego kraju – informuje Witold Maleszka, prezes i współwłaściciel Access Pharma.

Więcej: kierunekfarmacja.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH