Jak działa kolor czerwony

FARMAKOTERAPIA

Autor: biotechnologia.pl/rynekaptek.pl   09-06-2011, 11:50

Najnowsze badania opublikowane w czasopiśmie 'Emotion" dowodzą, że kolor czerwony stymuluje nasze mięsnie do zwiększonego wysiłku.

Kolor czerwony zwiększa stymulacje naszych mięśni ponieważ jest postrzegany jako sygnał zagrożenia.

We wcześniej prowadzonych eksperymentach okazało się, że kolor czerwony ma negatywny wpływ na ludzi, obniżając naszą zdolność motoryczną i umysłową.  Sportowcy rywalizujący z przeciwnikiem w czerwonych strojach osiągali gorsze wyniki, zaś studenci którzy przed rozwiązaniem testów byli poddani ekspozycji na ten kolor, gorzej od innych rozwiązywali zadania testowe. Takie badania dowodzą, że uruchomienie dodatkowych pokładów energii przekłada się na wyczerpanie umysłowe oraz zwiększony stres.

Kolor oddziałuje na Nas na wiele sposobów . Na reakcje naszego organizmu ma wpływ wiele czynników min płeć. Zarówno kobiety jak i mężczyźni zwracają większą uwagę na osobnika płci przeciwnej,  który ma na sobie czerwony kolor ubrania.

Grupa studentów poddana eksperymentowi, który polegał na ściskaniu specjalnych uchwytów na komendę „squeeze”  pojawiającą  się na monitorze komputera na szarym, niebieskim i czerwonym tle. Napis pojawiający się na czerwonym polu okazał się być czynnikiem, który spowodował uciskanie uchwytu z największą siłą.

Wszystkie przeprowadzone eksperymenty koncentrowały się na badaniu reakcji fizycznych osób biorących udział w badaniach. Naukowcy mają nadzieję, że takie odkrycie pozwoli na lepsze zrozumienie natury człowieka co może  przełożyć się na opracowanie skutecznych metod leczenia różnych schorzeń np. autyzmu.

Więcej: http://www.biotechnologia.pl
Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH