Jest zalecenie do rejestracji brentuksymabu vedotinu

FARMAKOTERAPIA

Autor: Takeda/ rynekaptek.pl   01-06-2016, 08:26

Jest zalecenie do rejestracji brentuksymabu vedotinu

Komitet ds. Produktów Leczniczych Stosowanych u Ludzi (CHMP) wydał pozytywną opinię odnośnie przedłużenia aktualnie warunkowego dopuszczenia produktu ADCETRIS (brentuksymab vedotin) do obrotu - informuje firma Takeda.

Komitet zalecił też jego rejestrację w leczeniu dorosłych pacjentów z chłoniakiem Hodgkina z ekspresją CD30 ze zwiększonym ryzykiem nawrotu lub progresji po autologicznym przeszczepie komórek macierzystych szpiku (ang. autologous stem cell transplantation, ASCT).

U średnio 50% chorych na chłoniaka Hodgkina dochodzi do nawrotu po ASCT, a w przypadku pacjentów obarczonych dodatkowymi czynnikami ryzyka ryzyko nawrotu może być jeszcze wyższe. Produkt ADCETRIS byłby pierwszym lekiem dopuszczonym do obrotu w Europie w tym wskazaniu, w którym aktualnie brak innej opcji terapeutycznej.

Pozytywna opinia dotycząca produktu ADCETRIS wydana przez CHMP zostanie teraz rozpatrzona przez Komisję Europejską (KE). Jeśli zalecenie CHMP zostanie oficjalnie przyjęte przez KE, która ma władzę do dopuszczenia produktów leczniczych do obrotu w Unii Europejskiej (UE) produkt ADCETRIS otrzyma pozwolenie na dopuszczenie do obrotu w nowym wskazaniu w 28 państwach członkowskich UE, Norwegii, Lichtensteinie i Islandii.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH