Kampania społeczna, jak prawidłowo stosować leki

FARMAKOTERAPIA

Autor: poznajswojeleki.pl/ rynekaptek.pl   26-06-2015, 10:12

Kampania społeczna, jak prawidłowo stosować leki Poznaj swoje leki

"Poznaj Swoje Leki’’ to kampania farmaceutów pod patronatem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Codziennie na ekrany ZTM trafiać będą komunikaty dotyczące prawidłowego i racjonalnego stosowania leków.

Jak przypominają organizatorzy akcji, leki pozwalają dłużej cieszyć się zdrowiem, zapobiegać chorobom, jak i ograniczać skutki, objawy, czy powikłania wielu stanów chorobowych. Bardzo korzystnym zjawiskiem jest przemiana statusu niektórych chorób – niegdyś śmiertelnych w schorzenia długotrwałe, czyli tzw. choroby przewlekłe. Jest to zarówno efekt pojawienia się nowych, skutecznych leków, jak i właściwego ich stosowania.

Nawet najbardziej skuteczne i najbezpieczniejsze leki mogą stać się zupełnie nieskuteczne lub nawet szkodliwe, jeśli stosuje się je nieprawidłowo i nieodpowiedzialnie. Tylko przy odpowiedniej i prawidłowej terapii cukrzycy chorobę udaje się kontrolować, co pozwala z kolei żyć bezpieczniej i bardziej komfortowo.

"Informacje o tym, jak prawidłowo stosować leki najlepiej czerpać bezpośrednio od profesjonalistów – lekarzy i farmaceutów. Nigdy nie bój się pytać o swoje leki. Dotyczy to w równym stopniu preparatów na receptę, bez recepty, jak i suplementów diety" - zachęcają organizatorzy.

Nasza kampania społeczna ma na celu zwiększenie świadomosci pacjentów w zakresie prawidłowego stosowania leków. Apelujemy o przejęcie przez pacjentów współodpowiedzialności za swoje leczenie, ramię w ramię z lekarzem i farmaceutą. Odwiedzając naszą stronę i śledząc komunikaty pojawiające się codziennie na ekranach telewizyjnych w środkach transportu publicznego ZTM i w metrze można się bardzo wiele dowiedzieć o tym, jak skutecznie korzystać z osiągnięcia cywilizacyjnego, jakim są leki" - dodają.

Więcej: http://poznajswojeleki.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH