Kanapki w lodówkach szpitalnych aptek

FARMAKOTERAPIA

Autor: naTemat/rynekaptek.pl   29-12-2016, 11:25

Kanapki w lodówkach szpitalnych aptek NIK odkrył w lodówkach na leki w aptekach szpitalnych kanapki personelu

Raport Najwyższej Izby Kontroli dotyczący funkcjonowania szpitalnych aptek wykazał nieprawidłowości zarówno formalne jak i merytoryczne. Szczytem zaniedbań było przechowywanie śniadania przez personel apteki w lodówkach przeznaczonych na leki.

Wracamy do raportu NIK, o którym pisaliśmy szerzej kilka dnia temu. 

NIK skontrolował wybrane szpitalne apteki w Wielkopolsce. W żadnym ze skontrolowanych szpitali apteka nie działała tak, jak powinna. Nieprawidłowości dotyczyły zarówno gospodarki lekowej jak i wyposażenia lokali. Zaniedbania były na tyle poważne, że mogły stanowić zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia pacjentów.

Jak zauważa portal naTemat.pl, wśród zaniedbań na uwagę zasługują dwie z kontrolowanych szpitalnych aptek. Tam w lodówkach do przechowywania leków kontrolerzy znaleźli jedzenie pracowników apteki i niezabezpieczone przed zabrudzeniem i zniszczeniem leki. Zdarzało się również, że leki zamiast w aptece, były przechowywane w dyżurce pielęgniarek.

Zdarzyło się też, że leki nie były przechowywane w oryginalnych opakowaniach. Mało tego, pracownicy odcinali zużyte fragmenty blistrów z datą ważności i numerem serii leku, co grozi podaniem pacjentom przeterminowanych leków.

Więcej: naTemat.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH