KE zatwierdziła lek do stosowania u osób z hemofilią typu A

FARMAKOTERAPIA

Autor: Roche Polska/rynekaptek.pl   14-03-2018, 10:27

KE zatwierdziła lek do stosowania u osób z hemofilią typu A Komisja Europejska zatwierdziła produkt leczniczy Hemlibra stosowany w hemofilii (Fot. Archiwum)

Komisja Europejska zatwierdziła lek Hemlibra do stosowania u osób z hemofilią typu A powikłaną inhibitorem czynnika VIII. Preparat Hemlibra można stosować we wszystkich grupach wiekowych - informuje firma Roche Polska w komunikacie.

Jak podaje Roche, produkt leczniczy Hemlibra w dwóch badaniach fazy III przeprowadzonych
z udziałem osób dorosłych oraz dzieci i młodzieży wykazywał przewagę pod względem skuteczności nad wcześniejszymi lekami omijającymi.

Firma wyjaśnia, że niemal u co trzeciej osoby z ciężką hemofilią typu A mogą pojawić się inhibitory leków stosowanych w substytucji czynnika VIII, co skutkuje zwiększonym ryzykiem zagrażających życiu krwawień lub nawracających epizodów krwawienia, które mogą spowodować długotrwałe uszkodzenia stawów.

- Ograniczenie krwawień i poprawa jakości życia u pacjentów leczonych produktem Hemlibra w porównaniu z dotychczasowymi metodami leczenia potwierdza jego potencjalne znaczenie dla postępu w leczeniu hemofilii A powikłanej inhibitorami - stwierdziła doktor Sandra Horning, dyrektor ds. medycznych w spółce Roche.

Firma zaznacza, że podanie leku raz w tygodniu drogą podskórną może znacząco wpłynąć na poprawę jakości życia pacjentów.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH