Kiedy przerwać, a kiedy kontynuować leczenie idelalizybem

FARMAKOTERAPIA

Autor: URPL/ rynekaptek.pl   30-03-2016, 13:14

Kiedy przerwać, a kiedy kontynuować leczenie idelalizybem

URPL informuje o ograniczeniach dotyczących stosowania produktu Zydelig (idelalizyb) w leczeniu przewlekłej białaczki limfocytowej (PBL) i nawrotowego chłoniaka grudkowego (FL).

Wstępne wyniki trzech trwających badań klinicznych oceniających dodanie idelalizybu do standardowego leczenia pierwszego rzutu PBL i do leczenia nawrotowego chłoniaka nieziarniczego o powolnym przebiegu – indolentnego/ chłoniaka z małych limfocytów (iNHL/SLL) wykazały zwiększoną liczbę zgonów związanych z zakażeniami w grupie leczonej idelalizybem.

W tych badaniach klinicznych, które obecnie przerwano, nie oceniano leku w aktualnie zatwierdzonych skojarzeniach ani populacjach pacjentów - informuje komunikat dotyczący środków ostrożności stosowania idelalizybu.

Nie należy rozpoczynać stosowania idelalizybu w leczeniu pierwszego rzutu u pacjentów z przewlekłą białaczką limfocytową (PBL) z delecją 17p lub mutacją TP53.

W przypadku pacjentów z PBL z delecją 17p lub mutacją TP53, którzy już otrzymują idelalizyb jako leczenie pierwszego rzutu, należy dokładnie rozważyć stosunek korzyści do ryzyka u każdego pacjenta i podjąć decyzję, czy leczenie ma być kontynuowane.

Stosowanie idelalizybu w terapii skojarzonej z rytuksymabem można rozpoczynać lub kontynuować u pacjentów z PBL, którzy uprzednio otrzymali co najmniej jedną linię leczenia.

Stosowanie idelalizyb u można również rozpoczynać lub kontynuować w monoterapii u dorosłych pacjentów z FL, który jest oporny na dwie wcześniej zastosowane linie leczenia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE